Satın Alma Sahiplen !

HepiPet - 200x400

HepiPet ile şu ana kadar binlerce evcil hayvan sahibine yardımcı olduk, ihtiyaçlarında destek sunduk. Şimdi sıra henüz hayvan sahiplenmemiş hayvan dostlarında.

Nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız söyleyelim 🙂 Banayuvaol’u takip edin, yeni dostunuza doğru bir adım atın. Tüm ihtiyaçlarınızda HepiPet yanınızda olsun.

Ben Kimim?

Öyle çok uzun çok afilli bir hikayem yok aslında , kendimi bildim bileli hayvanseverim . Çocukken eve yavru kediler yavru köpekler getirirdim de annem kızardı hep.  ”Kendi hayatını kurup bir canlının sorumluluğunu almaya hazır olduğun zaman alırsın istediğin köpeği” derdi. Alırdım tabii. Satın almaktan bahsediyorum. O zamanlar sosyal medya yaygın değildi ve sokaktaki kedinin pireli köpeğin ise kuduz diye anıldığı dönemlerdi. En iyisi hikayemi en başından anlatayım.

Ben Burçak. 32 yaşındayım, ingilizce öğretmeniyim, bilinçli ve duyarlı bir hayvansever olma hikayem ise tam 12 sene önce kendi köpeğim Wilma’yı sahiplendiğimde başladı. Evet hayvanları hep sevdim, ama nasıl bakılır nasıl sahiplenilir ufacık bir fikrim bile yoktu. 20 yaşında bir üniversite öğrencisiydim ve artık bir canlının sorumluluğunu alacak yaşta olduğumu biliyordum. O zamanlar petshoplarda kendime köpek aramaya başladım , çünkü köpek petshoptan satın alınırdı. Ne büyük cehalet. Şans eseri Wilma’nın o zamanlar ailesi olan kişilerle tanıştım ve nasıl bir köpek olduğunu bilmeden, hatta hiç görmeden gittim ve sahiplendim . Kucağıma minnacık bembeyaz bir yavru köpek verdiler. Köpek bakımı ve beslenmesi hakkında gerçekten hiç fikrim yoktu. Zamanla hepsini öğrendim, ancak en önemlisi de sokakta yaşamak zorunda olan dostlarımız için duyarlı olmaya başladım. Artık çantamda ve arabamda her zaman mama taşıyordum. Düzenli olarak barınak ziyaretlerine ve imkanlarım dahilinde orman beslemelerine başladım.

 

Gördüğüm her kedide aklım, her köpekte gönlüm kalır.  Hepsi benim olamaz biliyorum ama en azından hepsinin mutlu olmasını birlikte sağlayabiliriz.Bu nedenle yaşadığım problemleri yeni hayvan sahipleri yaşamasın diye HepiPet ile birlikte çalışmaya başladık. Artık sahiplenilen hayvanlarımızın bakımı, beslenmesi ve sağlığı HepiPet‘in veteriner hekimlerine emanet 🙂

 

İnsanlığa can dostlarımız için sevgi ve vicdan getirmek dileğiyle…

Banayuvaol'un Hikayesi

Gelelim @banayuvaol’un hikayesine. Zaten düzenli olarak barınaklara gidip zor durumda olan canlara geçici de olsa evimi açmaya başlamıştım. Ancak sonrasında onların kalıcı ailelerini bulmakta çok zorlanıyordum. Bu yüzden sosyal medya desteği almaya karar verip yaklaşık 6 sene önce hayvanların yeni ailelerini bulmalarına yardımcı olmak için @banayuvaol hesabını açtım. Zamanla büyüyüp kocaman bir platforma dönüştü ve her gün bir sürü yuva arayan kedinin köpeğin umudu oldu. Böylece sayısız can dostumuzun mutlu bir yuvaya kavuşmalarına da vesile oldum.

O kadar çok hikaye biriktirdim ve o kadar güzel dostluklar edindim ki artık bunları sizlerle HepiPet desteğiyle paylaşmaya karar verdim. Gelin bu yolda siz de bizimle birlikte olun, bir canlının hayatını kurtarmak ona yuva olmak için satın almayın, sahiplenin !

[instagram-feed]

Nasıl Destek Olabilirsiniz?
HepiPet ve Banayuvaol birlikteliğinde daha fazla hayvansevere ihtiyacımız var. Gönüllü olmak için
Bize Ulaşın

Aramıza Katılarak...

  • Instagramda HepiPet ve banayuvaol‘u takip edebilir,
  • Barınak ziyaretlerimize katılabilir,
  • Geçici yuvalarımızdan olabilir,
  • Besleme organizasyonlarında buluşabilir,
  • Sahiplendirmek istediğiniz evcil hayvanları bizimle paylaşabilirsiniz.

[instagram-feed num=2 user=”banayuvaol, a_second_user”]

Nasıl Destek Olabilirsiniz?
HepiPet ve Banayuvaol birlikteliğinde daha fazla hayvansevere ihtiyacımız var. Gönüllü olmak için
Bize Ulaşın

Aramıza Katılarak...

  • Instagramda HepiPet ve banayuvaol‘u takip edebilir,
  • Barınak ziyaretlerimize katılabilir,
  • Geçici yuvalarımızdan olabilir,
  • Besleme organizasyonlarında buluşabilir,
  • Sahiplendirmek istediğiniz evcil hayvanları bizimle paylaşabilirsiniz.

Yuva Bulanların Hikayeleri

Banayuvaol ile yeni yuvasına kavuşan canların hikayelerini bir de onlardan dinleyin. Siz de satın almayın, sahiplenin ve hikayenizi herkese duyuralım.

Wilma

Merhaba, ben Wilma ama annem bana genelde “prensesim”, “boncuk gözlüm” ya da “fare suratlım” diye seslenir. Hikayem çok uzun, çünkü ben tam 12 yaşında bir köpeğim  En iyisi anlatmaya en başından başlamak

Kırpık

Ben Kırpık, 2 yaşında bir tekirim. Daha minnacık bir bebekken annemden ayrılmaya hazır olduğumda ailem benim için yeni bir yuva aramaya başladılar. Fotoğraflarımı çekip @banayuvaol diye bir yere eklemişler . çok geçmeden bana hayatımın en güzel günlerinin yaşatacak olan yeni anneme kavuştum . hikayenin kalanını gelin annemden dinleyelim .

Böcek

Böcek eklem rahatsızlığı ile zor zamanlar geçiren bir scottish fold. Zamanla artan ağrıları ve ilk sahibinin tedavisi olmayan kalıtsal bir hastalık olduğunu anlamasıyla aslında kaderi de değişiyor. Böceğin hikayesi çok yakında 🙂