HepiSorKategori: Bakım1 hafta önce doğum yapan kedim 2 gündür ortalarda yok
İsa 2 sene önce sordu

1 hafta önce doğum yapan kedim 2 gündür ortalarda yok ve yavruları daha çok küçük şırınga ile beslemeyi denedim yapamıyorum biberon aldım yine yapamıyorum nasıl besleyeceğim lütfen yardım edin

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle kedileri dengeli besleyebilmesi için annenin bulunmasına çabalamanızı öneriyorum. Eğer anneye ulaşamıyorsanız cat milk dediğimiz karışımları veteriner kliniklerinden alabilirsiniz. İçirirken kedinin düz bir şekilde oturuyor olmasına ve bir anda fazla miktarda vermemeye dikkat etmelisiniz. Solunum yollarına kaçabilecek sıvılar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise sıvıyı ılık vermenizdir. Aksi takdirde yavrunuz kusabilir. 
 
Bahsettiğim karışımlar anne sütünün ikamesinde kullanılabiliyor. Bunun dışında vereceğiniz süt ve süt ürünleri kedilerde ishale ve ölümlerine dahi yol açabilir.  En az 7-8 haftalık dönemde bu şekilde beslenmelerini, sonrasında da yavaş yavaş yaş mama ve kuru mamaya geçişini sağlamanızı öneririm.
 
Anneye ulaşamazsanız beslenmelerini ve tuvaletlerini sizin idame ettirmeniz gerekecek. Bu konuda bize tekrar ulaşabilir yada diğer üyelerimizin sorduğu sorulara göz atabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?