HepiSorKategori: Bakım1 yaşında bir kedim var , bir aydır titriyor
Betül Kosif 2 sene önce sordu

Merhaba benim bi yaşında bir kedim var bir aydır felan durduğu yerde bi titreme olayı var çok şiddetli değil kusması felanda yok sadece hafif hafif titriyor durduğu yerde veterinere sordum belki gaz sancısı felan oluyordur ondan dedi ama bir emin olamadım yemek yiyor su içiyor oynamak istediği zaman oynuyor kendi halinde dururken titriyor uyumadan olsa bile

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedilerin bazen uykularında titremeleri görülebilen bir durumdur. Bazı hafif vakalarda kedilerin de tıpkı bizler gibi rüya gördüğü düşünülüyor. Ancak kasılma şeklindeki titremeler bazen kusma, iştahsızlık ve halsizlik eşliğinde görülebiliyor. Bu durumda bir veteriner hekime muayene edilmesi gereklidir.
 
Parazitler de sinir sistemine etki edebildiği için sebep olabilime ihtimali bulunuyor. Parazit tedavilerinizi aksatmamanız hem sizi hem kedinizin sağlığı açısından önemlidir.
 
Kediniz eğer sürekli olarak bu şekilde titriyor ise bir veteriner hekim tarafından değerlendirilmesini öneriyorum. Nörolojik veya sistemler ile ilgili bir problem olabilir. Bu dönemdeki iştahını, keyfini yine gözlemlemenizi öneririm. Eğer bir anormallik görüyorsanız vakit kaybetmemelisiniz.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?