HepiSorKategori: Bakım1,5 yaşında dişi bir kedimin kulakları çok soğuk
Meftun 2 sene önce sordu

Merhabalar
1,5 yaşında dişi bir kedim var.Son zamanlarda kulakları çok soğuk . Peteğin üzerinde uyumasına rağmen kulakları ısınmıyor. Bazen patileri de soğuyor.Yemesinde su içmesinde ve tuvaletinde bir problem yok.Yalnızca arada kötü kokulu gaz çıkarıyor.Kedim hasta olabilir mi? Onun için neler yapabilirim ? 😔teşekkür ederim

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedilerin kulakları normalden daha soğuk yada sıcak olabilir. Genellikle çok fazla soğuk olduğunu düşünmüyorsanız endişelenmeniz gerekmez. Ancak sıcak kulak bir çok ciddi problemin habercisi olabilir. Eğer kediniz çok halsiz ve hareketsizse , soğuk kulak hipotermiye girdiğini gösterebilir. 
 
Kedilerdeki soğuk kulak heyecanlandığını veya bir duruma karşı iyi anlamda tepki gösterdiğini gösterebilir. Tiroid seviyeleri de bu noktada kulağın soğumasına da yol açıyor olabilir. Durumu gözlemleyerek anormal bir hal olduğunu düşündüğünüzde veteriner hekiminize görünebilirsiniz. 
 
Bahsettiğiniz gaz ise genellikle beslenme konusu ile bağlantılı görülmekte. Kedinizin sindirim sisteminin sağlığının yanı sıra mama dışında vereceğiniz özellikle süt ürünleri bu tarz bir soruna neden olabilir. Ayrıca mamanın içeriğine bağlı olarak da görülebiliyor. Ayrıca parazit tedavilerini düzenli takip etmeniz de, parazit kaynaklı gaz problemlerinde sorunu çözebilir. 
 
Kediniz çok hızlı yemek yiyor ise yavaş yeme mama kaplarından edinebilirsiniz. Ayrıca problemin devam etmesi durumunda veteriner hekiminize başvurarak probiyotik takviyeleri konusunda bilgi alabilir ve bağırsak durumunu gözden geçirebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Meftun 2 sene önce yanıtladı

Çok teşekkür ederim

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?