HepiSorKategori: Bakım2 aylık köpeğim var hangi aşıları yaptırmalıyım?
soner 3 sene önce sordu

merhabalar 2 aylık dişi bir köpeğim var henüz hiç bi aşısı yapılmadı ve dışarıda yaşıyor geçen yıkarken bir sürü pire ve 4-5 tane kene bulunduğunu gördüm keneleri çıkardım bu tür bit pire gibi şeyler için hangi aşılarını ne zaman yaptırmalıyım ve fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Öncelikle köpeğinizin iç ve dış parazit tedavisinin yapılması gereklidir. Parazit tedavilerinizin ardından aşılama programına başlayabilirsiniz.

Aşılama programları köpeğinizin dışarıda ne kadar bulunduğu ve çevrenizdeki hastalık riskinin değerlendirilmesiyle belirlenir.

Daha sonra normal prosedürde karma aşı ile başlanır ve 3’er hafta ara ile 2 kez yapılır. Gerekli görüldüğü durumlarda doz tekrarlanabilir veya arttırılabilir. Dostunuzun ihtiyacı olan bağışıklığı sağlaması için süreleri geciktirmemeniz önemlidir. Karma sonrası corona, bronşin, lyme ve mantar aşıları ile devam edilir. Ayrıca tek doz üzerinden kuduz aşılaması da yapılmalıdır.

Fiyatlar ise bağlı olunan ilin veteriner hekimler odası tarafından açıklanan alt sınırla birlikte kliniğe göre değişebilir.
Son olarak sitemizde yer alan ”Köpek Aşıları” hakkındaki içeriğimize göz atmanız faydalı olabilir.

Köpek Aşı Takvimi ve Aşılar

Geçmiş olsun.

Toplam 36 kişiden 29 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?