HepiSorKategori: Bakım8.5 aylık erkek siyam kedim kızgınlıkta ve çiftleştirmek istiyoruz
Buket 2 sene önce sordu

Merhaba. 8.5 aylık erkek siyam kedim var kendisi çok uysal. Şu sıralar çiftleşmek istiyor diye arkadaşımızın kızgınlık döneminde olan kedisini getirdik eve bizde kalıyor oda siyam kedisi 2 yaşında ama çok hırçın ne bize kendisini sevdiriyor nede bizim kedimizi yanına yaklaştırıyor 5 gün oldu hala alışamadı bizim kedimize en ufak yanaşmasında hemen tıslamaya başlıyor ve patisini atıyor ne yapacağımızı şaşırdık kucağımıza dahi aldırmıyor lütfen bi yol gösterin

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedilerin kendi aralarındaki bu paylaşım ve üstünlük çiftleşmeleri için olumsuz bir etki yaratabilir. Aynı mama kabı ve tuvaletin kullanılması da evdeki kedinizin stres yaşamasına neden olacaktır. Bu nedenle ayrı odaları ve kaplarını sağlamanızı öneriyorum. 
 
Kedileri aynı odaya koymanızı kesinlikle önermiyorum. Birbirleri ile sürekli karşılaşmayacakları bir alan sağlamalısınız. Kediniz diğer kediye saldırmadığı sürece bir süre daha beklemek faydalı olabilir.
 
Kediniz muhtemelen daha da yakınlaşacaktır. Gözlemlemeye devam edin ancak birbirlerine saldırma gibi davranışlar görürseniz ayırmanızı öneririm. Bir süre daha gözlemleyip herhangi bir yakınlaşma yada alışma görmezseniz daha sonra tekrar denemenizi önereceğim.
 
Görüşmek üzere
 
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?