HepiSorKategori: Bakım8 aylık British shorthair kedimde tüy dökülmesi var
tosbaa 2 sene önce sordu

yaşı 8 aylık british shorthair mama olarak uzun süredir proline kuzulu pirinç lapalı mamayı kullanıyordum 1 haftadır proline balıklı mamayı kullanıyorum yaklaşık 3-4 aydır geçmeyen ağız kokusu iltihabı ağız çevresi yaraları vardı son 3 haftadır ağız çevresindeki tüylerde dökülme ve sırtında tek noktada tüy dökülmesi gerçekleşti mantar aşısı ve antibiyotik iğne düzenli olarak yaptırdım fakat daha da ilerledi artık dostumda gün içinde şiddetli olayan şekilde titremeler meydana geliyor durumundan endişeliyim her veteriner farklı bir teşhis koyup uygulama yaptığı için ufaklığım bir türlü iyileşemiyor acil yardımlarınıza ihtiyacım var.. teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kedinizde ağız ve ağız içi enfeksiyonuna bağlı bir stomatit gelişmiş olabilir. Özellikle ağız içinin kontrol edilmesi ve gerekliyse temizlenmesi önerilir. Sırtındaki bölge ile bağlantılı bir problem olduğunu düşünmüyorum. Tüy dökülmesi reaksiyon bir durum sonucu gelişmiş olabilir. Antibiyotik tedavisine hekiminizin görüşü ile birlikte devam etmenizi öneriyorum. Bununla birlikte topikal bir tedavi ile iyileşme sağlanabilir.

Ancak bahsettiğim gibi detaylı bir ağız içi muayene yapılması Genellikle ağız kokusu, diş etlerinde kızarıklık, iştahsızlık gibi belirtiler ile seyreder. Bu konuda detaylı bir muayene için veteriner fakültelerinin hastanelerine başvurabilirsiniz. Uzman görüşü almanız faydalı olabilir.

 

Geçmiş olsun

tosbaa 2 sene önce yanıtladı

çok teşekkür ederim değerli görüşleriniz için

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?