HepiSorKategori: BakımBahçede bakmaya başladığım kediyi sahiplenmek istiyorum
Kübra 3 sene önce sordu

Merhabalar
3 aylıkken bahçede bakmaya başladığımız şu an 1 yaşında tekir kısır erkek bir kedimiz var. Onu temelli eve almak istiyorum fakat evde de 1.5 yaşında van kedisi kısır dişi bir kedim var. Küçük bir ilçede yaşıyoruz. Kapsamlı bir klinik yok. Buradaki bir veterinere iç, dış parazit ve karma aşılarını yaptırıp, kedi şampuanıyla kediyi yıkayıp eve alsam evdeki kedime herhangi bir hastalık bulaşma riski olur mu?
İkinci olarak da kedim eve alacağım diğer kedimle anlaşamazsa ne yapmalıyım? Evdeki kedimin psikolojisini bozmak istemiyorum. Sahiplediğimiz günden beri çok sevgi ve ilgi görüyor. Şimdi ilginin bölünmesi durumunda bunalıma girmesinden korkuyorum. İki kediciği de üzmeden bu sahiplenme işini nasıl halledebilirim acaba?
Şimdiden teşekkür ederim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

İlk sorunuza cevap olarak eğer gereken parazit ve aşı tedavilerini yaptırırsanız riski minimuma indirmiş olursunuz. Tabi ki konu bir canlı olduğu için asla risk yok diyemeyiz.Elinizden gelen bakım ve tedavinin en iyisini yaptırdığınız sürece bir sakınca yoktur.

2. sorunuzun da bir benzerini başka bir üyemizin sorusunda cevaplamıştık. 🙂 Ek sorularınızı bize tekrar iletebilirsiniz.

Görüşmek üzere

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?