HepiSorKategori: BakımBenim 4 ay önce sokaktan aldığım kedimi seyahate nasıl hazırlarız?
Nisanur 3 sene önce sordu

İyi geceler. Benim 4 ay önce sokaktan aldığım dişi bir kedim var kendisinin ne aşısını nede başka bir şeyini yaptırdık çok da mutlu tabii. Benim sorum şu olacak kedimi veterinere götüremiyorum bakımını sağlamam lazım anlayacağınız üzere,kutuya girmiyor arabaya bindirince çok korkuyor mecbur bırakıyoruz. Bir kaç hafta sonrada nasip olursa Antalya’ya gideceğiz. Kedimizi yanımızda götürmek istiyoruz bize bir çözüm bulabilir misiniz ? Ne yapabiliriz ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Kediler köpeklere nazaran araba yolculuklarında biraz daha fazla strese girerler. Bunu önlemek için taşıma kafesini yolculuktan 1-2 gün önce evin bir yerine koyarsanız arabada kafesiyle durmasında faydası olabilir. Bunun dışında sevdiği bir kaç parça eşya yada oyuncağı yanınıza almanız, seyahat öncesi mesafeye bağlı olarak mama vermemeniz kolaylık sağlayacaktır. Ön koltukta veya serbest yolculuk yapmalarını kesinlikle önermiyoruz. Hem sürüşü hem de kedinizi tehlike atabileceğinden arka koltukta ve kafesinde gitmesi oldukça önemli.

Kedinizin bu seyahat döneminde yaşayacağı muhtemel stres bağışıklık sistemini zayıflatabilir ve bazı sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Önerim parazit tedavileri ve aşılamalarını aksatmamanız olacaktır.

Ayrıca bu konuda benzer bir problem yaşayan üyemizin sorusunu cevaplamıştık  dilerseniz göz atabilirsiniz.

Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?