HepiSorKategori: BakımChow chow köpeğime lyme aşısı yaptırmalı mıyım?
iirem 2 sene önce sordu

Merhaba chow chow cinsi yavrum var 24 haftalık veterinere götürdüm ve önceden götürmüş olduğum veterinerin lyme aşısı zamanı geldi dediğini söyledim ve gitmiş olduğum veteriner bana onun gerekli bi aşı olmadığını ve yaptırmama gerek olmadığını söyledi sizce ne yapmam lazım birde yavrumda kilo kaybı var halsizlik yada durgunluğu yok enerjisi hep yerinde diş çıkartıyor iştahsızlığı zayıflaması ondan dolayı olabilir mi bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle lyme aşısı kenelerin özellikle yoğun olduğu bölgelerde gezdirilen köpekler için kişisel olarak da önerimdir. Özellikle havaların ısınmasıyla artan kene popülasyonu bu hastalığın riskini arttırmaktadır. 
Lyme konusunda bir üyemize daha yardımcı olmuştuk. https://hepipet.com/hepipedia/bakim/diger-tum-asilari-yapilmis-olan-kopege-lyme-asisi-yapilmali-midir/
 
İştahsızlık ise bir çok sebebe bağlı olabilir. Bu konuda hazırladığımız köpeklerde kilo kaybı ve iştahsızlık içeriğimize göz atabilirsiniz.

Köpeklerde İştahsızlık


 
Diş çıkarma dönemlerinde biraz ısırma eğilimi, ufak kanamalar ve olası ağrı durumunda keyifsizlik görülebilir. Ancak yemek yemesine rağmen kilo kaybı devam ediyorsa parazit açısından tekrar değerlendirilmesini öneririm.
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?