HepiSorKategori: BakımCimcime adında 4 yıldır baktığım kedim çok isteksiz
özlem 2 sene önce sordu

iyi günler cimcime adında 4 yıldır henuz kisirlastiramadigim dışı bir kedim var çok agresif annemden başkasına gitmez onda bile 5 dk.dan fazla kalmaz bir süredir yemek yemiyor şu içmiyor butun gün yatıyor ve yaklaşmak isteyince kaçıyor. Geçen ay vet.e götürdüm tahlil yapıldı röntgen çekildi hiç birşey çıkmadı serum verildi biraz toparlandı fakat üç gündür gene aynı bütün gün yatıyor mama yemiyor şu içmiyor ne olmus olabilir

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin iştahsızlığına bir çok etken sebep olmuş olabilir. Kedinizin agresifliğini de göz önüne alırsak bu dönemde bir kaygı veya stres problemi yaşıyor olabilir. Eğer sağlık anlamında hekiminiz gerekli muayeneyi yaptıysa akla psikolojik sebepler geliyor. 
 
Kedilerde görülen iştahsızlık 24 saatten uzun sürdüğünde karaciğerde yağlanma oluşabiliyor. Bu noktada kedinin durumunu gittikçe kötüye götüren bir sağlık problemi oluşuyor. Kedinizin eğer son dönemde ev değişikliği, eve başka hayvan gelmesi , seyahat gibi bir durumla karşılaşmadıysa genel sağlığının tekrar gözden geçirilmesi gereklidir. Bazen yaşadığı ağrı veya sindirim problemleri bu tür tepkilere yol açabiliyor. 
 
Kedinizin sevdiği yiyecekleri veya yaş mamaları denemeniz faydalı olabilir. Yine bir sonuç alamadığınızda bir veteriner fakültesi’ne görünerek daha detaylı bir muayene olmasını sağlayabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?