HepiSorKategori: BakımKedi pire damlaları sağlıklı mı ?
Profile photo ofgulsahyrtsvngulsahyrtsvn 3 sene önce sordu

Merhabalar tahminen 4 yada5 haftalık olduğunu düşündüğüm bir yavruyu sokaktan evlat edindim kedi süt tozuyla beslemeye başladım fakat pire gördüm üzerinde araştırdım pire damlaları pek sağlıklı değilmiş bir arkadaşım bebe şampunı ve sirke ile yıkayarak çözüm bulmuş bu yöntem sağlıklı mıdır ❤️ Yardımcı olursanız sevinirim ❤️Sevgiler ayrıca oğluşumun adı zeytin 😊 iyi çalışmalar

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin süt tozu ile beslenmesine devam edebilirsiniz. 8 hafta sonrasında yavaş şekilde yaş ve kuru mamaya geçebilirsiniz.
 
Bununla birlikte bu dönemdeki kediler için pire damlalarını önermiyoruz. Ancak ilerleyen dönemde parazitler ile mücadelede oldukça etkililer. Bu yüzden parazit kontrolünü yakından takip etmekte zorlanacaksanız bu tür dış parazit damlaları ile kontrol altında tutabilirsiniz. Sirke bazı durumlarda işe yarayabiliyor ancak bahsettiğim gibi yakından takip etmeniz ve sık sık müdahale etmeniz gerekebilir. 
 
Bu dönemde kedi pire taraklarını da kullanabilirsiniz. Gözlerine ve kulaklarına kaçırmadığınız takdirde yıkamanız da etkili olabilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 2 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?