HepiSorKategori: BakımKedi sahiplenirken neye dikkat etmeliyim?
Profile photo ofsavaskaratepesavaskaratepe 3 sene önce sordu

Kedi sahiplenirken neye dikkat etmeliyim? Bir kedi sahipleneceğim, kedi sahiplenmede veya bir yavru kedide aranması gereken önemli hususlar nelerdir? teşekkürler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Evcil hayvanlar arkadaşlıklarıyla, sevgileriyle ve daha fazlasıyla hayatımıza etkilerini bırakırlar. Öncelikle kendinizi tanımanız ve bu yönde bir karar vermeniz gerekir. Örneğin uzun tüylü bir kedinin bakımı ile kısa tüylü bir kedinin bakımı fark yaratacaktır.

Onunla geçirebileceğiniz zamanın kararını vermekle başlayabilirsiniz. Kısa seyahat yada acil bir yere gitmeniz gerektiğinde gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yakınınızın olması önemlidir.

Kediniz ne kadar yaşam alanına sahip olacağı da onun mutluluğu için başlıca kriterlerinden biridir. Tavsiye edilen kedi başına en az 60 metrekare bir alanda yaşamasıdır. Eğer bahçeli bir eve sahipseniz kontrollü bir şekilde giriş çıkışlarını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra sahipleneceğiniz kedi ile bire bir iletişim kurarak gerçekten aranızda bir bağ oluşturan dostunuzu seçebilirsiniz. Mutlaka kedinizin yeni ailesine ve evine alışmasında bir takım ufak problemler yaşayacaksınız, bu konuda sabırlı olmanızı öneririm 🙂

Sahiplenme konusunda Gönüllü Ol sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte beslenme ve bakımı konusunda her türlü sorunuzda biz buradayız 🙂  Görüşmek üzere.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?