HepiSorKategori: BakımKedilerimde parazit var. Ve sürekli kusuyor
COBAN 2 sene önce sordu

Merhaba evde 8 kedi var şu kusan kedi dahil hepsinde parazit vardı. Veteriner hekim söyledi ilaç verdi , hepsine içirdik sonra bu kedi önce köpük beyaz kustu ertesi gün sarı renk köpük kustu daha sonra yine şurup verdim 1 saat sonra sarı kustu icerisinde kan vardı çok az. Ertesi gün veterinere götürdüm ateşi var dedi 40.5 iyne yaptı yemek yemeye başladı fakat yedigi her şeyi kustu ve içerisinde kahveyi renk sıvı bişey vardı.Bugün vücüt ısısını öl tüm 37.3 düşmüş. KEDİ 2 yaşında aşı gecen sene oldu bu sene aşıları olmadı.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle 8 kedinin aynı ortamda bulunması gerek psikolojik açıdan gerek sağlık açısından büyük riskler taşır. Eğer kedilerinizden birinde gözden kaçan bir hastalık belirtisi olursa çok hızlı yayılma gösterecektir. 
 
Kusmanın da sebebinin parazit ilacından olacağını düşünmüyorum. Ateşinin olması bir enfeksiyona işaret ediyor olabilir. Kusmanın devam etmesi durumu daha ciddiye götürecektir. Özellikle kaybedilen sıvı kedinizin bağışıklık sistemini de zayıflatacaktır. Veteriner hekiminize tekrar görünmenizi ve gerekli kan tahlillerinin yapılmasını öneriyorum.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?