HepiSorKategori: BakımKedim 1 yaşında gimcat malt macun kullanmalı mıyım?
Meryode 2 sene önce sordu

Kedim 1 yaşında daha önce gimcat malt macun kullanıyordum bugun biopetactive marka macun aldim. Birde kizginlik donemine ait oldugunu dusundugum bi istahsizlik var. Petshop aynı markanin vitalicat diye bir vitaminini önerdi aldim fakat yavru kediler icindir diyor bi problem olur mu sağlık açısından ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bahsettiğiniz ürünler kedinizin bağışıklığını güçlendirmeyi amaçlayan ve vitamin içeren ürünler. Normalde dengeli beslenen bir kedi için opsionel olarak kullanılabilen ürünlerdir. Eğer kedinizde iştahsızlık varsa bu durumu yakından gözlemlemelisiniz. Özellikle kızgınlık dönemi dışında bir sebebe bağlı değişiklik yaşandıysa vakit kaybetmeden veteriner hekime görünmelisiniz.
 
Bahsettiğiniz ürünler kedinizin sağlığını düzeltmekten ziyade desteklemeyi amaçlar. Vitamin miktarları değişkenlik göstermekle birlikte kullanım sıklığını azaltarak denge kurmayı deneyebilirsiniz.
 
Düzenli olarak kullanabileceğiniz ek desteklerden probiyotikleri de öneriyorum. Sindirim sistemi sağlığı ve bağışıklığın güçlendirilmesi için oldukça etkili olacaktır.
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?