HepiSorKategori: BakımKedim denge problemi yaşıyor ve kafasını sallıyor
Kevser 2 sene önce sordu

Merhaba , benim yetişkin (yaklaşık 2) bir kedim var tekir. Dişi. Onu kuru mama ve pati life kedi mamasi konservesi ile besliyorum. Birkaç gündür gozlemledigim kadariyla denge problemi yaşıyor iştahsızlık var. Sürekli uyku halinde ve kafasını salliyor yürürken. Her an devrilecek gibi yürüyor. İnternetten baktigim kadarıyla beyincik ataksisi belirtileri ile uyuyor suanki hali. Internette veterinere goturmem gerektigi yaziyor ama Öğrenci olduğum için veteriner ucretini karsilayamam. Bu konuda hicbir fikrim yok. Lütfen yardimci olur musunuz bana. Teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizde bir enfeksiyon bulunuyor olabilir. Bazen ilerlemiş kulak enfeksiyonlarında denge kaybı ve yürümede zorluk görülebiliyor. Kulak yapısı itibariyle kapalı bir organ olduğu için enfeksiyon gelişimine müsait bir zemin sunuyor. Bu nedenle son aşamaya gelene dek fark edilmeyebiliyor.  Eğer kedinizin kulağını kaşıma, kafasını sürekli eğik tutma ve sallama gibi davranışları varsa bu kulak kaynaklı olabilir.
 
Bunun için bir veteriner kliniğine uğramanız gerekmekte. Maalesef çok ciddi enfeksiyon haline dönüşebileceği için tedavisi için bir hekimin önerisi gerekmekte. Kulak ile ilgili bir problem yoksa nörolojik bir muayene yapılması gerekebilir. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?