HepiSorKategori: BakımKedim parazitlerini atabilir mi?
Profile photo ofbasak_1129Merve Başak 2 sene önce sordu

Merhaba. 17 gun once yaralı bır hayvan buldum sokakta ve sahıplendim, veterınere götüdüm penısılın uyguladı 5 gun boyunca ve pansuman yaptı yarasına. Aşıları ıcınde yaraların tamamen kapanmasını beklememi söyledi. Dün sabah kedım kustu ve bunun paazit olduğunu öğrendim.Veterınere gıttık ve agızdan hap uyguladı iç parazit için. 1 gun boyunca takıp edın kakasında cıkartacatır cıkartmazsa ıcınde kalır ve toksık etkı yapar dedı ve kedım sadece 1 defa kaka yaptı. haptan ne kadar sonra kaka yapması gerekıyor. normalde mama yedıkten sonra yapardı ama bugun sadece 1 defa yaptı.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin parazit tedavisinde parazitlerin yavaş yavaş vücuttan atılması istenir. Aniden çok fazla sayıda parazitin ölmesi yaratacağı toksinler nedeniyle bir reaksiyon oluşturabilir. Hekiminizin bahsettiği etki bu olmalı. Kedinizin hareketsiz bir süre geçirmesi veya beslenmesi ile ilgili kabızlık problemi olabilir. Genellikle lif oranı yüksek mamalar ve yaş mamalar ile destekleyerek sindirimi rahatlatabilirsiniz. 
 
Süreci takip ederek bir problem olduğunda yine hekiminizi bilgilendirebilirsiniz. Kişisel düşüncem bir problem olmayacağı.
 
Geçmiş olsun.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?