HepiSorKategori: BakımKedim uyandığında sağ gözü kapalı kalkıyor
Profile photo ofselma_7160selma_7160 2 sene önce sordu

Iyi günler kedim uyandiktan sonra sağ gözü kapalı bir şekilde kalkıyor ve devamlı tek gözünü kırpıyor acaba neden böyle oluyor yardımcı olur musunuz teşekkürler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin gözünde bir enfeksiyon gelişiyor olabilir. Göz çevresinde şişkinlik, kızarma, akıntı gibi belirtiler de genellikle bu enfeksiyonlara işaret eder. Pati ile kaşıması da enfeksiyonun yayılmasını arttırarak risk oluşturacaktır. Kafalık ile bu problemi önlemeniz gerekebilir. 
 
Bu noktada veteriner hekiminize görünmenizi, gerekli göz muayenesinin ve tedavisinin yapılmasını öneriyorum. Göz kendiliğinden iyileşecek bir organ olmadığı için vakit kaybetmemeniz tedavi süresini de etkileyecektir.  
 
Durumun değerlendirilmesi sonrasında eğer bakteriyel kaynaklı bir sorun ise hekiminiz gereken antibiyotik ve ek ilaçları önerecektir. Virüs kaynaklı ise bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekecektir. İlerleyen durumda gözün kötüye gitmesine neden olabileceği için süreci yakından takip etmenizi öneriyorum.Tedavi süresince ek bazı takviyeler kullanmanız faydalı olabilir. Hekiminizin tedavisine ek olarak lysine ve vitamin takviyelerini kullanabilir, probiyotik desteği ile bağışıklığını güçlendirebilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?