HepiSorKategori: BakımKedimin derisinde siyah benekler ve kabuklu kepek gibi şeyler çıktı
Şener 3 sene önce sordu

Merhaba, persian chinchilla 3 aylık 3 kilo bir kedim var. Derisinde siyah benekler ve kabuklu kepek gibi şeyler çıktı veterinerimiz bize mantar testi yaptırdı sonuçları 10 güne çıkıcak. Kaşıntıları olduğu için veterinerimiz bir hap verdi yarım tablet verdim ve kustu. Kendimi çok kötü hissediyorum ona asla zarar vermek istemiyorum. Ne yapmam gerekiyo? Su koydum önüne içsin diye ama içmedi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Hekiminiz alerji tablosunu da değerlendirerek bahsettiğiniz ilacı vermiş. Kepek ve kabuk olarak tanımladığınız problem çok geniş sebeplere dayanabilen bir problemdir. Mantar testinin sonucu ile daha net tedavi belirlenecektir. Beslenme konusunda iyi içeriğe sahip bir mamaya geçebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde kediler için üretilen probiyotik takviyelerine başlayabilirsiniz. Hap içirmek için de ağzında çok tutmadan içmesini sağlamalısınız. Muhtemelen tadı nedeniyle de çıkarmış olabilir. Eğer ilaçtan hemen sonra kustuysa ilacı tekrarlayabilirsiniz. 
 
Su içmesi konusunda yaş mamayı biraz daha sulandırarak teşvik edebilirsiniz. Ayrıca parazit tedavilerini de takip etmeniz problemin tedavisinde önemlidir. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?