HepiSorKategori: BakımKedimin gözü sürekli iltihap kapıyor
Profile photo ofceto4532Mehmet ÇETİN 2 sene önce sordu

Kedimi yaklaşık 6 ay kadar önce yolda buldum yavruydu kaç haftalıktı bilmiyorum. Devamlı gözünden yaş geliyodu psikolojik oldugunu düşündük ve önemsemedik. sonra gözü iltihaptan kapandı komple mercek görünmez hale geldi biraz internetten arastırma yaptım kör olma riski var dediler. Veterinere yeni bir damla verdi ve iki adet de hap verdi. Kullandıktan üç dört hafta sonra kendine geldi düzeldi gözü ancak devamlı tekrar ediyor damlayı da 5 gün kullanmam söylenmişti ona devam etmek istemiyorum gözü gene eskisi gibi olsun istemiyorum lütfen yardım edin kedimi veterinere götürmek için imkanım yok

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinize bulaşabilecek bakteriyel veya viral kaynaklı enfeksiyonlar bahsettiğiniz belirtilere sebep olabilir. 
 
Bu konuda veteriner hekiminize tekrar görünmenizi öneriyorum. Göz enfeksiyonları problemin kaynağına göre tedavi edilmelidir. Eğer bakteriyel kaynaklı ise hekiminiz gereken antibiyotik ve ek ilaçları önerecektir. Viral kaynaklı ise bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerekecektir. İlerleyen durumda bahsettiğiniz gibi gözün kaybına dahi yol açabileceğini söyleyebilirim.

Tedavi süresince ek bazı takviyeler kullanmanız faydalı olabilir. Hekiminizin tedavisine ek olarak lysine ve vitamin takviyelerini kullanabilir, probiyotik desteği ile bağışıklığını güçlendirebilirsiniz. Ancak gözün tekrar değerlendirilmesi kullanacağınız ilaçları da belirleyecektir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?