HepiSorKategori: BakımKedimin kulağında bir iz çıktı neden olabilir?
Mira 2 sene önce sordu

Merhabalar. Kedim 18 aylık. 6 aylıkken ufak bi mantar geçirdi. Çok erken farkettik kısa sürede atlattı. Daha sonrasında kulağında ekte attığım şekilde bir benek belirdi. Veteriner kulağına bir aletle baktı vs. Alerji dışında bir seçenek sunulmadı. Dermacumin adlı sıvı verildi. Kulağına günde 2 kez uyguluyordum. Ve mamasını royal caninden nd kuzuluya çevirdik. Bu iz gitti. Fakat son günlerde tekrar çıktı. Sebebi sizce ne olabilir? Ne yapmalıyım?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Eğer ara sıra tekrarlayan bir durum ise kedinizin bağışıklığını desteklemeniz faydalı olabilir. Bu tarz fırsatçı enfeksiyon dediğimiz, bağışıklık sistemi zayıfladığında ortaya çıkan durumlarda yakın takip gereklidir. Ayrıca şüphe durumunda yine deri kazıntısı alınarak mantar muayenesi önerilebilir. 
 
Alerji semptomlarında da yine probiyotik desteği etkili olabilir. Ancak bunun kan tahlili ile doğrulanması isabet olacaktır. Kedinizde kaşıntı veya bölgenin büyümesi gibi bir belirti gözlemliyor musunuz? Mama değişikliğini ne kadar sürede yapmıştınız? Kepek problemi gibi bir sorunla karşılaşmış mıydınız?
 
Bu bilgileri iletebilirseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz. 
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?