HepiSorKategori: BakımKedimizin alt göz kapağı çevresindeki tüyler döküldü
Sezen 2 sene önce sordu

Merhaba, gayet sağlıklı ve daha önce hiçbir hastalık geçirmemiş bir kedimiz var. Dün birden bire alt göz kapağında ufak bir kısımda tüylerin döküldüğünü fark ettik. Herhangi bir kaşınma vb. sıkıntısı da yok. Başka bir yerinde görebildiğimiz bir dökülme yok. Yakın zamanda mamasını değiştirmiştik ve takviye amaçlı beta glukan şurup veriyoruz. Alerji olabilir mi? Ya da daha ciddi bir sıkıntı mı var?

Attachments
Suki 2 sene önce yanıtladı

Bu arada parazit vs aşıları tam. 13 aylık, 2 aylıktan beri bizimle. Dışarıya çıkmıyor, evde başka hayvan yok. Henüz kısırlaştırılmadı. İki hafta önce veterinere götürmüştük muayene için, orada birşey bulaşmış olabilir mi?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bu tarz deri problemlerinde doğrudan bir sebep belirtmek mümkün değil. Ancak genel olarak kaşıntı ve yayılma gibi belirtiler göstermiyorsa akla beslenme ile ilişkili dökülmeler gelebilir. Mama değişimini ani bir şekilde gerçekleştiyse sebep olmuş olabilir. Eğer tüy dökülmesinin bulunduğu alanın genişlediğini veya farklı bölgelerde ortaya çıkması durumunda veteriner hekiminize görünmelisiniz.
 
Ayrıca tüy dökülmesi hakkında hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz.
https://hepipet.com/kedi-tuy-dokulmesi/
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?