HepiSorKategori: BakımKızımda diş çürümesi var ve iştahı azaldı
hayat 2 sene önce sordu

kızımda diş çürümesi belirtisi vr ve iştahı azaldı ne yapabilirim

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Dostunuzda viral bir problem nedeniyle ağız ve diş konusunda sorun yaşanıyor olabilir. Bu konuda bağışıklığın da bir taraftan desteklenmesi önemlidir. Ağız ve diş enfeksiyonları iştahı doğrudan etkilediği için zamanla halsizlik görülmesi de olağandır. Ancak bağışıklığı güçlendirmeniz olası yeni enfeksiyonları engelleyebilir. Kuru mamayı ısırmakta zorlanabileceği için recovery grubu yaş mamaları kliniklerden edinerek bir süre beslenmesini destekleyebilirsiniz. Tedavisi süresinde diş etlerinin takip edilmesi önemlidir.
 
Bu konuda hekiminizin tedavisini takip etmenizi öneriyorum.Eğer daha detaylı incelenmesini isterseniz de fakültelerin hastanelerine başvurarak konuda uzman veteriner hekimlerin görüşünü alabilirsiniz. 
 
Ağız içinde kullanılabilecek destekleri de hekiminize danışabilirsiniz. Viral kaynaklı olması durumunda lysine , koenzim q10 ve probiyotik takviyeleri de bağışıklığı güçlendirerek destekliyor. Diş etlerinin sağlığını kazanması için hindistan cevizi yağı, gliserin iyodür de hekiminiz tarafından önerilebilir.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?