HepiSorKategori: BakımKöpeğim sürekli tüy döküyor. Ne yapabilirim?
Profile photo ofilaydajm12ilaydajm12 3 sene önce sordu

Iyi günler kırma bi köpegim var . Sürekli tüy döküyor tüy dökümünün önüne geçemedik azalma falanda olmuyo sürekli aşırı derecede tüy dökümü var . Bunu az da olsa önlemek için ne yapabilirim ?

Gof 3 sene önce yanıtladı

Köpeğimin de tüyleri uzun ve dökülüyor, ben tarak aldım ve sık sık taramaya çalışıyorum. Masaj gibi hoşuna gidiyor ve tüyler tarakta kalıyor, köpekler için taraklar belki yardımcı olur.

Profile photo ofilaydajm12ilaydajm12 3 sene önce yanıtladı

Var tarak olayını biz çok denedik ama hiç önüne gecemedikk

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,

Tüy dökülmesi en yaygın karşılaştığımız problemlerden biri. Dökülmeye sebep olabilecek etkenleri belirleyip ona yönelik bir tedavi izlenmesini öneriyoruz. Asıl olarak kullanılan mamanın içeriği ile kalitesi tüy yapısını belirler ve fark edilir değişiklik sağlar. Bunun yanında Çinko, B vitaminleri ve Omega 3-6 desteği tüy yapısını destekler ve güçlendirerek dökülmeyi azaltabilir. Ayrıca brewers yeast içeren tüy yapısını güçlendiren destek takviyeleri de kullanabilirsiniz.

Bunların yanında probiyotik destekleri ile tüy dökülmesini önlenmesi adına güzel gelişmeler alabiliyoruz. Köpeklerin sindirim sistemlerinde bulunan probiyotik bakterileri içeren ürünleri veteriner klinikleri ve internetten bulabilirsiniz. Düzenli kullanım ve kaliteli bir mama ile 4-5 hafta süreci sonunda gözle görülür bir iyileşme gözlemlemenizi bekleriz.

Geçmiş olsun 🙂 Görüşmek üzere.

Profile photo ofilaydajm12ilaydajm12 3 sene önce yanıtladı

Teşekkür ederim deneyecegim

Toplam 3 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?