HepiSorKategori: BakımKöpeğimin üzerinde bi kaç tane pire gördüm
Gof 3 sene önce sordu

Köpeğimin üzerinde bi kaç tane pire gördüm bu sıralar kaşınıyordu ama mama değişikliği olduğundan sanmıştım. Daha rahat görebilmek için hemen tüylerini biraz kestim ve derisinde kızarıklık ve siyah küçük benekler gördüm. Sirkeli suyla sildim yaklaşık 10 tane pire çıktı. Malesef aracım yok ve veteriner bize çok uzak. Rica edebileceğim kişiler bi kaç gün sonra uygun olacak. İnternette bir çok farklı yorum var, güvenilir mi bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz? (Zıplayan küçük şeyler olduğundan pire olduğunu düşündüm, Gofret 6 yaşında bir ingiliz cocker)

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhabalar,
 
Yaz ayları ve sonrasında artan pire sayısı nedeniyle çok sık bu problemle karşılaşıyoruz. Bunun yanında evinizi de sirkeli su ile temizlerseniz pire yumurtalarından kurtulabilirsiniz. Pire taraklarını da kullanmanızı öneriyorum. 
 
Ayrıca halılar ve yumurtaların yerleşebileceği tarzda ev ürünlerinden kurtulmalısınız. Etkili pire tasmaları piyasada bulunabiliyor ve güzel sonuçlar alabiliyoruz. Hekiminizin önerdiği güvenilir bir markanın tasmasını alabilirsiniz. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 2 kişiden 2 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?