HepiSorKategori: BakımKöpeğimiz sürekli oturur şekilde duruyor
Volkan 2 sene önce sordu

Askerlik yaptığım karakolda baktığımız yaklaşık 7-8 aylık köpeğimiz yatamıyor, sürekli oturur şekilde duruyor ve yattığı zaman inleme hırıltı karışımı ses çıkartıyor. Karnına dokunduğumuzda yada kendi hareket etmek istediğinde ses daha da artıyor ve canı daha çok yanıyor. İmkanımız olmadığı için veterinere de gidemiyoruz. Önceden çok fazla yemek yer çok hareket ederdi. Şimdi çok az yiyor ve sadece oturur pozisyonda duruyor. İki aylık iki tane daha yavrumuz var ve en yakın arkadaşı bir süre önce gitti. Yavruları yada giden köpekten dolayı ilgi için yapıyor olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizin yaşadığı problemin bir çok sebebi olabilir. Sindirim ile ilgili sorunların yanı sıra yabancı cisim yutma nedeniyle sindirim sistemini acıtan bir neden de olabilir. Bunun dışında organlarla ilgili bir ağrı yaşaması da muhtemel. Eğer yakın zamanda bir travma atlattıysa kaburgalar ile ilgili bir ağrı görülüyor olabilir. 
 
Maalesef bu ihtimallerin her biri için yakından veteriner hekim muayenesi gerekiyor. Tedavisi de bu sebebe bağlı belirleneceği için yardımcı olmam doğru olmayacaktır. Bu davranışı ilgi için yaptığını düşünmüyorum. Bir yolunu bulup veteriner hekime yada belediye veteriner işlerine ulaşmanızı öneriyorum. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?