HepiSorKategori: BakımMerhaba, bugün bir aylık bir kedi sahiplendik. Çok s..
Misafir 3 sene önce sordu

Merhaba, bugün bir aylık bir kedi sahiplendik. Çok sağlıklı görünüyor ancak arasıra durup dururken miyavlamaya başlıyor. Acaba duygusal olarak sorun yaşıyor ya da üzülüyor olabilir mi? Şırıngayla su ve süt vermeyi denedik onu da reddediyor. Gün boyu tuvaletini hiç yapmadı. Bu durum ne kadar sürer tahminen? Teşekkür ederim şimdiden harika bir hizmet 👍🏻

1 Yanıt
Asena Sevil Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle 1 ay bir kedinin anne sütünün henüz devam etmesi gereken bir dönemdir ve eğer annesine ulaşamadıysanız size tavsiyem cat milk dediğimiz anne sütüne yakın bir içeriği olan çözelti haline getirilebilen toz karışım ile beslemeniz olacaktır. 
 
Ayrıca kediler laktoz intoleransı nedeniyle sütü sindirmekte zorlanırlar ve sürekli gaz oluşumu ile ishal tablosu şekillenir. Bunun dışında bu süreçte beslenmesi ve bakımı gerçekten özen gerektirecektir ve lütfen vakit kaybetmeden beslenmesini düzenlemeye çalışalım.
 
Özellikle 8-12 haftalık döneme dek anne sütü ile beslenmeye devam etmemiz kedinizin ilerideki sağlığı için oldukça önemli. Sitemize üye olur ve gelişmeleri üye adınız ile bize iletirseniz sizi hatırlamamız daha kolay olacaktır.
 
Lütfen küçük dostunuzun tuvalet ve iştah konusundaki problemleri devam ederse daha fazla vakit kaybetmeden veteriner hekiminizi ziyaret edin. Bünyesi henüz çok zayıf olduğu için böyle durumlarda problemler daha hızlı ilerleyecektir.
 
Geçmiş olsun. Sitemiz hakkındaki yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?