HepiSorKategori: BakımMerhaba sitenizi Selin Yağcıoğlu sayesinde keşfetti..
Geziremlove 3 sene önce sordu

Merhaba sitenizi Selin Yağcıoğlu sayesinde keşfettim. Öncelikle böyle bir yardım için gerçekten çok teşekkürler. Benim Gezi adında, tekir cinsi, yaklaşık 9 aylık bir kedim var. Mart ayının atlattık ama önümüzdeki süre zarfında tekrar kızgınlık dönemine girebilir mi? Kısırlaştırmak zorunda mıyız? Evde beslediğimiz için koku bırakıyor tarzı şeyler duydun bu dayanılmaz bir koku mu? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhabalar,
 
Kedilerin kızgınlık dönemleri genel bilinenin aksine mevsimlere değil gün ışığına ve çevredeki diğer uyaranlara bağlıdır. Yani bahçenizde kızgınlıktaki bir kediyi gördüğünde tekrar o sürece başlayacaktır. Kısırlaştırma bu noktada çözüm olarak gördüğümüz ve önerdiğimiz bir operasyondur. Her geçen gün sokakta sayısı hızla artan yavru kedi popülasyonunu düşününce eğer yavru edinmek istiyorsanız bunu sahiplenmenizi tavsiye edeceğim. Ayrıca kızgınlık dönemlerinde bahsettiğiniz koku bırakma doğal bir süreçtir ve davranış kısmında bir çok üyemizin bu konuda problem yaşadığını okuyabilirsiniz 🙂 Ve evet gerçekten evinizde istemeyeceğiniz ağır bir kokudan bahsediyoruz. 
 
Kızgınlık döneminde kısırlaştırma önerilmediği için öncesinde veya sonrasında operasyonu yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Merak ettiğiniz diğer konularda yardımcı olmak isteriz. 
 
Gezi ile mutlu ve sakin patili ömürler diliyoruz 🙂 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?