HepiSorKategori: BakımOtobüs yolculuğunda 3 aylık köpeğimi nasıl taşıyabilirim?
Gizem 2 sene önce sordu

İyi günler izmir Eskişehir arası otobüs yolculuğu yapıcam. 3 aylık bir labrador kırması köpeğim var. İnternetten araştırdım ve otobüs bagajlarının havasız olduğunu ve daha önce ölen evcil hayvanlar olduğu yazıyor bir sıkıntı olur mu sizce

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Yavru köpekler için özellikle böyle bir seyahat stresli geçebilir. Alternatif yöntemler olan paylaşımlı araç ve pet transfer seçeneklerini düşünebilirsiniz. Ancak 3 aylık bir köpeğin aşılamaları da tamamlanmamış olacağı için risk taşıdığını söylemeliyim.
 
Köpeğinize yatıştırıcı verilmesini tavsiye etmiyorum. Bu dönemdeki köpekler henüz vücut ısılarını dengeleme konusunda yeterince gelişmedikleri için problem yaratabilir. Önemli nokta köpeğinizin bagaj kısmında taşınmaması kısmıdır. Firmaları arayarak o hatta evcil hayvanınızı nasıl bir koşulda taşıyabileceklerini öğrenmelisiniz.. 
 
Bunun dışında seyahat öncesi köpeğinizin akşamdan aç kalmasını ve suyunu da seyahat öncesi 4 saat önce kaldırmanızı öneriyorum.
 
 Bir anda bu kadar uzun bir yolculuk bağışıklık sistemini etkileyebilir ve hastalıklara daha açık hale getirebilir. Köpeğinizin seyahat öncesinde parazit tedavileri ve genel muayenesinin yapılması faydalı olacaktır.

Görüşmek üzere. İyi yolculuklar

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?