HepiSorKategori: BakımSokakta baktığımız kedileri annesi reddetti
Elif Ece 2 sene önce sordu

Merhaba benim çok acil bir sorunum var. Arkadaşımın sokakta baktığı kedisi yavruladı. Bir yavruyu ben sahipleneceğim. Yavrular 3 haftalık. Ve maalesef ki benim içlerinden seçtiğim yavru ve bir kardeşi dışındaki yavrular hayatını kaybetti:( Anneleri artık bu yavrularla ilgilenmiyormuş. Sanırım sütten kesmiş. Yavru kedileri şırınga ile veterinerden aldıkları anne sütü ile besliyorlar. Sanırım yavruların üzerine insan kokusu bulaştı ve annne yavruları tanımıyor. Acaba anne kedi tekrar yavruları besler mi? Yada biz bunu nasıl sağlarız? Bir de süt anneye ihtiyacımız var. Süt annenin yavrulara süt vermesi için belli bir kontrolden geçmesi gerekiyor mu? Cevaplarınız İçin şimdiden teşekkürler.

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Normalde kedilerin 8 hafta anne sütü alması gerekiyor. Eğer kedilere dışarıdan bir temas olduysa kokuları nedeniyle reddetmesi karşılaşılan bir durumdur. Annenin kokusunu taşıyan bir örtüyü bebeklere sürerek bir kaç defa deneyebilirsiniz. Ancak yine reddetmezse cat milk denilen karışımlar ile anne sütü ikamesini vermelisiniz. 
 
Tekrar gelişmeleri bize bildirebilirseniz adım adım takip edebilirim.
 
Görüşmek üzere

minnoskoss75 2 sene önce yanıtladı

Teşekkürler. Kediler 4 haftalık oldu bu arada. Veterinere götürmüşler. Gözleri açılmış, sağlıklılarımış. Daha bir şey söylemedi veteriner.

minnoskoss75 2 sene önce yanıtladı

Kedicik veterinerden geri dönemedi, Melek oldu:(

Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Başınız sağolsun 🙁 maalesef bu tarz erken dönemdeki yavrularda anne sütü eksikliği yavruların sağlığına doğrudan etki ediyor. Bu konuda yapabileceğimiz çok fazla bir şey kalmıyor.

minnoskoss75 2 sene önce yanıtladı

Teşekkürler:(

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?