HepiSorKategori: BakımYavru kedimin bakımı hakkında bilgi almak istiyorum
Derya Yakan 3 sene önce sordu

Merhaba tahminen 2,3 aylık erkek yavru kedim var henüz kontrolleri yapılmadı sadece ensesine pire damlası damlattık aşıları ve genel bakımı hakkında yeriniz ve fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 

HepiPet üzerinden veteriner hekimler ile evcil hayvanların daha bilinçli ve doğru bakılması amacıyla ortaya çıkan bir girişimiz. Böylece dostlarımızın ileride yaşayacağı sağlık problemlerini koruyucu veteriner hekimlik ile önleyeceğimize inanıyoruz  
 
Yeni dostunuz için ilk ihtiyacınız ona uygun bir yaşam alanı belirlemek olmalıdır. Bir tırmalama tahtası, kum kabı, kolay temizlenebilir ve devrilmeyecek mama ve su kapları ile başlayabilirsiniz. 
 
Sonrasında oyun tarzı ve seçimlerini çeşitli toplar, fareler ve oyuncaklar ile test ederek kedinizi tanıyabilirsiniz. Bu süreçte parazit tedavilerini başlatarak dostunuzun sağlığını kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca parazit tedavilerinin ardından aşılama programınız ise tek doz kuduz ile karma , lösemi aşılarının 2şer doz haline yapılması ile başlayacak. Bu süreçten sonra düzenli iç ve dış parazit tedavilerini 2-3 ay aralıklarla devam ettirirken aşılama programınız yılda 1 doz’a düşerek devam edecek. 
 

Beslenme konusunda ise kediler etçil hayvanlardır ve beslenme ihtiyaçları da bu yönde et ağırlıklı olmalıdır. Dolayısıyla piyasadaki mamaların içeriklerini ve fiyatlarını kıyaslarken kendi bütçenize göre en uygun olanı seçmenizi tavsiye ederim. Çeşitli aroma ve lezzetler ile yavru kediler için olan doğru mamayı seçebilirsiniz. Yine bu konudaki sorularınızda yardımcı olabiliriz. Mamanızı ölçümlerken etiketin üzerinde kedinizin kilosu ile eşleşen gramajda verebilirsiniz. Ölçü kaplarını da mamayı alırken edinebilirsiniz.
 
Bunun dışında keyifli ve kedili bir hayat sizi bekliyor Çekincelerinizi ve merak ettiklerinizi bize iletebilirsiniz. 
 

Görüşmek üzere 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?