HepiSorKategori: Beslenme1 yaşında iran chinchilla kırması kedimi kısırlaştırdım. Nasıl beslemeliyim?
zuzu 3 sene önce sordu

merhabalar
benim 1 yaşında iran chincilla karısımı bir kediciğim var. 2 gün önce (1 yaş dogumgununde) kısırlastırdım.Mama seçimi konusunda önerinize ihtiyacım var. Kısırlaştırmadan önce Royal Canin Kitten veriyorsum bir yaşa kadar hep onu verdim ve iki gün önce kısırlaştırma işlemi oldu kalan 300 gr maması ile besliyorum.bir an önce en iyi önerinize ihtiyacım var çünkü mama bitiyorrrrrr 🙁

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin kısırlaştırma sonrasında genel kanı olarak kilo alması beklenir. Nitekim kedinizin bu süreç sonrası azalan aktivite ve artan iştahı ile bu durum kaçınılmaz görülebilir. Genellikle kısırlaştırılmış mamaya geçişin de altında yatan temel sebep beslenmesindeki lif oranının arttırılarak daha uzun süre tokluk hissi verilmesidir. 
 
Tavsiyem bu süreçte mamasının daha düşük kalori içeren bir mamaya geçişi olabilir. Ancak aktivite oranı yüksek ve gün içinde aktif bir kedi ise mamanıza devam edebilirsiniz. Kişisel tavsiyem de kaliteli içeriğe sahip bir mama kullanmanızdır. İçerik olarak hayvansal kaynakların daha yüksek oranda ve işlenmemiş olmasına dikkat edebilirsiniz. 
 
Marka önermekten ziyade bilgi vermeyi ve kararı hayvanı en iyi tanıyan kişi olan sahibine bırakmayı doğru buluyorum. Bir kaç alternatif arasında kalırsanız destek olabiliriz. 
 
Görüşmek üzere.

Toplam 1 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?