HepiSorKategori: Beslenme2 aylık kedimizin dışkısında kan var
Feyza 2 sene önce sordu

Merhaba. 2 aylık kedimizin dışkısının bitiminde kan vardı. Bayadır süt tozu veriyorduk katı mamaya geçtik. Sebebi bu olabilir mi ya da neler olabilir? Halsizliği yok çok hareketli. Cevaplarsanız çok sevinirim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Göründüğü kadarıyla kan sindirim kanalının son kısmından veya rektumdan gelmiş olabilir. Eğer bu dönemde ani bir geçiş yaptıysanız dışkılamada zorlanmış olabilir. Ani mama değişiklikleri de özellikle yavru kedilerin sindirim sisteminde ciddi sorunlara yol açabiliyor.
 
Dışkıda kan görmeye devam ederseniz bir veteriner hekime görünmesini özellikle öneririm. Ayrıca kedinizin tuvaletini bu süreçte takip etmenizi ve anormallik görmeniz durumunda vakit kaybetmemenizi tavsiye ederim.
 
Yine beslenme kaynaklı yeterli sıvı alınmaması durumunda bazen zorlanmadan ve kabızlıktan dolayı böyle kanamalar görülebiliyor ancak devam etmemesi gerekir. Kedinizin genel keyfi ve iştahı yerindeyse sıvı alımını arttırmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle bu dönemde yaş mamayı sulandırarak öğünlere yaymanızı önerebilirim.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?