HepiSorKategori: Beslenme3 gün önce sokaktan bulduğumuz yavru kedimiz kusuyor
Özgü Sayım 2 sene önce sordu

3 gün önce sokaktan bulduğumuz tekir cinsi bir yavru kediyi sahiplendik yaklaşık 3 aylık.Bulduğumuz gün parazit aşısını yaptırdık.Geldiği günden beri gaz problemi var ve günde 1-2 kez kusuyor.Kakasında ve kusmuğunda kan yok veterinere götürdük,iğne yaptı ve antibiyotik verdi ama ilaçları kullanmamızın tek yararı kakasının birazcık katılaşması oldu,kusması hala devam ediyor.Ne yapmam gerekiyor?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin gaz problemi beslenme ile ilgili olabileceği gibi paraziter sebeplerden dolayı da görülebilir. Kusmada ise içeriğine göre kaynağının bulunması gereklidir. Kusmanın rengi, kıvamı gibi kriterler belirleyicidir. Hekiminizin önerdiği tedaviyi takip etmeniz iyileşme sürecinde önemlidir. özellikle antibiyotik tedavilerinin atlanmaması iyileşme için gereklidir. 
 
Bu süreçte probiyotik takviyeleri ile sindirimi destekleyebilirsiniz. Hekiminizin probiyotik önerisini kullanarak dostunuzun durumunu yakından takip etmenizi öneriyorum. Tedavisi bittikten sonra problem hala devam ediyorsa farklı nedenler değerlendirilebilir. 
 
Ayrıca beslemede sadece yavru kedilere uygun mamaları kullanmanızı öneriyorum. Süt ve süt ürünlerinin sindirim problemlerine yol açtığı biliniyor. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?