HepiSorKategori: Beslenme3 kardeş kedim var daha önce jungle yaş mama veriyorum
Profile photo oftugce-kalpakli777Tuğçe Kalpaklı 3 sene önce sordu

3 kardeş kedim var daha önce jungle yaş mama veriyordum yaşadığım yer küçük bir tek mama bu marka bulmuştum 100 gramı 3,75ti hem bütçe olarak çoktu hem de kedilere ishal yaptı diye bıraktım onun yerine haftada 2 kez ciğer haşlayıp veriyorum tavuk et vs ama kilo almalarında yeterli değil kilo almaları için ne yapabilirim 2.si kuru mama aldım o da jungle markasının fazla yemeseler de günde 1 kez falan yiyorlar ama bir kedim hiçbir şekilde yemedi alışması için çiplerin içine atıyorum etin içine atıyorum bu sefer de ciğeri eti yemiyor ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinize evde yaptığınız yiyeceklerden vermeniz hem besin değerinin tam olarak ihtiyacı karşılaması açısından yetersiz kalacaktır hem de sizin için oldukça zorlayıcı olacaktır. Tavsiyem 3 kediniz olduğu için 12-15 kg gibi büyük paketlerden almanız ve daha ekonomik hale getirmeniz olacaktır. 
 
Ayrıca yaş mama veya mamalarına ekleyeceğini et suları ile lezzetini arttırabilir iştahlarını tetikleyebilirsiniz. Maalesef kediler lezzet konusunda oldukça seçicidirler. Bu konuda deneyerek doğru mamayı ve aromayı bulabilirsiniz.
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?