HepiSorKategori: Beslenme4 aylık tekir kedim için pro plan dışında gibi mama önerir misiniz?
caner 2 sene önce sordu

4 aylık erkek tekir kedim var pro plan mamasını kullanıyorum acaba pro plan gibi ama daha ucuz mama önerisi yapabilirmisiniz

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kediniz için HepiPet üzerinden doğrudan bir mama önerisi yapmaktan ziyade mama içeriklerini kıyaslayarak ihtiyacınıza uygun seçimi sizin yapmanız için yardımcı olacağım. 
 
Öncelikle mamaların içeriklerini kıyaslamanızı öneririm. Et içeriği yüksek ve kaliteli kaynaklardan elde edilen mamalar, hareketli bir kediye sahipseniz uygun olabilir. 
 
Mamalar içeriğine göre kategorilere ayrılır. Farklı fiyat aralığında farklı kalitede bulunmakla birlikte, mamanın içeriğini belirleyen asıl kriter kullanılan et kaynaklarıdır. Üst segment mamalarda taze et ve işlenmemiş hayvansal ürünler kullanılırken, daha alt segmentteki mamalarda işlenmiş veya hidrolize proteinler, kemik ve et unu gibi alternatif besin kaynakları kullanılır.
 
Tabi ki kedilerin etçil olduğunu göz önüne alırsak besinlerle aldıkları et kaynağının işlenmemiş ve doğal olmasını tavsiye ederiz. 
 
Kediler damak tatlarına düşkün ve biraz inatçı canlılardır. Mama değişiminden sonra kilo takibini yapmanızı ve genel sağlığını takip etmenizi öneririm. Tüy yapısı, ağız ve diş sağlığı, tuvalet düzeni mama değişiminden sonra doğrudan etkilenir. Bu noktadaki değişimleri değerlendirdiğinizde dostunuza hangi mamanın daha iyi geldiğini de kıyaslayabilirsiniz 🙂
 
Görüşmek üzere.
 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?