HepiSorKategori: Beslenme5 aylık erkek bir yavru kedim var. Hangi mamayı kullanmalıyım?
hazald785 3 sene önce sordu

Merhabalar..Benim 5 aylık erkek bir yavru kedim var. Kedim daha önceden grip oldu fakat bu süreçte hiçbir zaman ağır bir tablo yaşamadık ve şu an enerjisi yemesiyle herşey çok iyi.Şu ana kadar hep Royal Canin Kitten kullandık.Bugün itibariyle internetten bonacibo pirinç ve tavuklu yavru kedi maması sipariş ettim ve 2 kg ı 30 Tl tuttu. Ama internette hem çok iyi hemde çok kötü yorumlarla karşılaştım.İçeriği ve fiyatı bana çok cazip geldi.Lütfen bana yardım edin bu mama sizce iyi bir mama mı? :(((

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin genel durumu ve iştahı yerindeyse muhtemelen bu süreçte bir sağlık problemi yaşamayacaksınız. Ancak direkt olarak bir mama önermektense içeriğini kıyaslamanızı öneriyorum.
 
Mamalarda kullanılan protein ve et kaynakları fiyatlarına doğrudan yansır. Her 2 mamayı kıyasladığınızda içerikteki farkı görebilirsiniz. Yorumlar değişken olsa da tavsiyem dostunuzu dinlemeniz olacaktır. Tüy yapısı, dışkının durumu, gözler ve dişler doğrudan beslenme değişikliğinin etkilerini gösterecektir. Kedinizin daha iştahlı yemesi ise kaliteli içeriğe ait bir gösterge değildir. 
 
Kedilerin et ağırlıklı bir beslenme düzenlerinin olması gerektiği kabul ediliyor. Bu açıdan kıyaslarken mamada kullanılan et oranı ve işlenmemiş protein kaynakları belirleyici kriter olacaktır. 
 
Görüşmek üzere

hazald785 3 sene önce yanıtladı

Çok tşk ederim iyi günler :)))

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?