HepiSorKategori: Beslenme5 günlük yavru kedimiz var ,annesine araba çarpmış..
Ecem 3 sene önce sordu

5 günlük yavru kedimiz var ,annesine araba çarpmış ölmüş. Sık sık besleyip sıcak tutmaya calısıyoruz ama tuvaletini yaptırırken çok sorun yaşıyoruz acaba vermiş olduğumuz süt tozu mu iyi gelmiyor ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Yavru kedilerin bakımı özellikle ilk dönemde oldukça özen gerektirir. İlk kural sıcak ve güvenli bir ortamda bakmanızdır. Sıcak su torbaları bu konuda yardımcı olacaktır. Kediniz oldukça hassas olacağı için çok sıcak olmamasına özen gösterin. Vereceğiniz sütün de ılık olması gerekiyor. Süt olarak cat milk dediğimiz anne sütü karışımlarını verdiğinizi tahmin ediyorum.
 
Her 2-3 saatte bir beslemeli ve sonrasında tuvaletini yaptırmalısınız. Yavru kediler için bu döngü oldukça önemlidir ve 24 saat düzenli şekilde devam etmeniz gereklidir.
 
Kedinizin tuvaletini ise ılık bir suya batırılmış pamuk ile poposunu nazikçe ovalayabilirseniz yapmasını sağlayabilirsiniz. Eğer tuvaletini yapamıyorsa vakit kaybetmeden bir veteriner hekime görünmenizi tavsiye ederim. Bu dönemdeki kedilerde kabızlık görülebiliyor ve yetişkin bir kediye göre çok daha hızlı şekilde etkilenebiliyor.
 
Geçmiş olsun

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?