HepiSorKategori: Beslenme5 yaşında dişi bir labrador sahibiyim. Köpeğimin midesi çok hassas
denizdemir 3 sene önce sordu

5 yaşında dişi bir labrador sahibiyim. Kızım doğduğundan beri aynı mamayı yiyor ve düzenini bozmamak adına ev yemeği/ekstra bir yemek hiç vermedik. Tabii ki ufak kaçamaklar hariç. Ama genel olarak bir tek ödül çubuğu ve bisküvisi yiyordu. Son 3 aydır minicik bir peynir bile yese ertesi sabah mutlaka kusmuş oluyor. Maması dışında her şeye böyle bir hassasiyet gösterir oldu. Kusmuğu ise sırf safra şeklinde. Bu hassasiyet bir anda neden başlamış olabilir?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Köpeğinizin beslenmesinde çok uzun süre aynı mamanın ve aromanın kullanılması nedeniyle bir alerjik tablo gelişmiş olabilir. Süt ve süt ürünlerinin verilmesini önermiyorum. Bunun dışında köpeğinizin tüy dökülmesinde artma, kızarıklıklar, kaşıntı gibi ek belirtiler görürseniz veteriner hekiminize başvurmalısınız. Bu süreçte kilo kaybı, halsizlik gibi durumlarda tekrar değerlendirilmesi gerekebilir.
 
Sindirim sisteminin desteklenmesi için köpekler için uygun probiyotik takviyesi kullanabilirsiniz. Uzun vadede çok faydası olacaktır ve kısa vadede sindirim problemlerinde iyileşme gösterecektir. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?