HepiSorKategori: BeslenmeBenim köpegim american staffordshire terrier 2 yasinda mama ..
Dilek 3 sene önce sordu

Benim köpegim american staffordshire terrier 2 yasinda mama yemeyi sevmiyor ac kalınca da yemiyor inat ediyor her gün tavuk eti çorbalik kaynatiyorum suyuna da ekmek dogruyorum bizim yemeklerimizden yemek istiyor yemek saatinde mutfaktan uzaklastiriyoruz ama çok huzursuz oluyor 3 ayliktan beri bizimle aldigimiz denedigimiz tum mamalar kaliyor cok ciddi zarar verir mi tesekkurler

1 Yanıt
Berna Konyalı Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle ev yemekleri bizim damak tadımıza uygun olarak yapıldığından evcil hayvanlarımıza verilmesini kesinlikle önermeyiz ve dostunuz için yeterli besin değerini sağlayamazlar.
Sadece tavuk eti ve ekmek ile beslemeniz ilerleyen yaşlarında ciddi sağlık problemlerine sebep olur. Köpeğinizin alması gereken ek vitamin ve mineralleri sağlayamıyorsanız bu düzenden vazgeçmelisiniz. 
Siz yemek yerken daha sabırlı ve ondan daha inat olmalısınız ki bu şekilde yemek elde edemeyeceğini anlasın. Kuru mamanıza ek olarak et suyu ekleyebilir ve yemesi için teşvik edebilirsiniz. Ancak kesinlikle çiğ et ve türevlerini kuru mama ile aynı öğünde vermemelisiniz. 
 
Besin içeriği kaliteli olan mamaları tercih etmeniz ve ısrarcı olmanız dostunuzun yeme alışkanlığını tekrar kazanmasına yardımcı olacaktır. 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?