HepiSorKategori: BeslenmeKedim çok zayıf ne yapabilirim?
Profile photo ofbsen99bsn 3 sene önce sordu

Merhaba, 2 yaşında bir kedim var fakat kendisi 2.5 kilo. Bir sürü mama değiştirdim şimdi en son veterinerimin önerisiyle pro plan delicate veriyorum. Aslında mamayı yiyor fakat az yiyor, istahla yemiyor. Nitekim yaş mamaları da öyle sadece suyunu severek içiyor. Beaphar’ın multivitamin paste ni veriyorum her gün. Fakat hiç bir değişme olmadı hep böyle zayıf. Balık yağı denemeyi düşünüyorum. Sizce doğru olur mu? Doğruysa hangi markayı nasıl vermemi önerirsiniz? Başka yapabileceğim şeylerde varsa yazarsanız cok sevinirim 🙂

ilaydabal1804 6 ay önce yanıtladı

merhaba,

kedim 55 günlük ve 412 gr çok zayıf. yeni sahiplendim fakat henüz teslim almadım yetiştirici evde özel bakarak biraz kilo aldıracağını söyledi.
3 gün boyunca iş parazit için şurup verecekmiş dış parazit için damla. sonra hızla kilo almaya başlar dedi.
sizce aşırı mı zayıf yani bir hastalık belirtisi olabilir mi yoksa zamanla düzelebilecek birşey mi?
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Farklı lezzetteki mamalar ile dostunuzun iştahlı yemesini sağlayabilirsiniz. Kedinizin parazit tedavilerini düzenli olarak yapıyorsanız ve arkasında bir sağlık problemlemi olmadığından eminseniz kilo almasını destekleyebiliriz.
Eğer çok aktif bir kedi ise belki de zaten fit veya zayıf mizaçlı kediniz olabilir. Eğer bir problem yoksa omega 3-6 takviyesi ile iştahını arttırabilir, bir nebze de olsa kilo almasını sağlayabilirsiniz. Farklı yaş mamaları kullanabilir, 1 kapsül balık yağını kuru mamasına ekleyerek alımını sağlayabilirsiniz.
 
Görüşmek üzere 

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?