HepiSorKategori: BeslenmeKedim erkek 5 yaşında kısır ve çok kilo alıyor
Gözde 2 sene önce sordu

Kedim erkek 5 yasinda kisir
Kisirlastirdiktan sonra mesanesinde tas olustugu icin c/d ( uriner) mama ile besleniyor
Gun icersinde ekstra hic bir sey vermioyorum mutfagin kapisi ozellikle kapali tutuyorum mamanin olcusu kedimin kilosuna gore normade 150 gr civari olmasina ramen ben 100- 110 civari veriyorum buna ragmen kedim obez ve kilo almaya devam ediyor ne yapmam lazim artik bilmiorum bana yardimci olabilirmisinz

2 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Beslenme ve kilo kontrolü özellikle kısırlaştırma sonrasında takibi zorlaşan konulardan biridir. Genellikle tek başına mama miktarının azaltılması denense de genel anlamda bir etki görmek zorlaşır. Bu süreçte kilo alan hayvanlar gittikçe daha hareketsiz bir hayata alıştırarak ve döngü haline gelmektedir. Bu anlamda kilo fazlalıkları ilerleyen yaşlarda daha da ciddi sağlık problemlerine yol açarak zor bir yaşlılık geçirilmesine altyapı hazırlamış olmaktadır.
 
Genel kural olarak dostunuzun aktivite sürelerini uzatmanızı ve kaliteli içeriğe sahip bir mamanın ölçülü bir şekilde verilmesi ile uzun vadede kilo kontrolünü sağlayabilirsiniz. Yine de altında yatan bir sağlık sebebi olmadığına emin olmalısınız. 
 
Görüşmek üzere.

HepiPet Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
HepiPet Prime üyelik ile bire bir beslenme kontrolü ve kilo takibi sağlıyoruz. Size özel atanan veteriner hekim ile dostunuzun beslenmesi doğrudan takip edilerek gerekli düzenlemeler ve aylık beslenme programlarına da ulaşabilirsiniz.
 
Detaylı bilgi için göz atabilir , ek sorularınız için prime@hepipet.com adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Prime Beslenme

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?