HepiSorKategori: BakımKedim erkek,kısır ve 6,5 yaşında. Sürekli sindirim problemi yaşıyor
PSMYRNA 2 sene önce sordu

Kedim erkek kısır ve 6,5 yaşında. Bağırsak problemleri var sanıyorum. Sürekli gazlı şekilde ishal ve çeşitli mamalar denememize rağmen düzelme olmadı. Daha da kötü oldu kaliteli diye tabir edilen mama gruplarında bile.
Parazit uygulamaları düzenli yapılıyor. Hijyen bir ortamda yaşıyor ve çiğ birsey yemiyor. Zaten konserve vb asla sevmez ve yemez.
İsim vermek gerekirse son iki yıldır spectrum slim 34 kullanıyordum. Birtek o biraz toparlıyordu. Şimdi o mama da içerikte bir değişiklik uyguladı büyük ihtimalle çünkü bütün kedilerimize dokundu.
Yani bu kediciğim Nohut’a uygun mama bulmaliyim. Yardimci olur musunuz

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin kullandığı mamayı sürekli değiştirmeniz de bu tarz problemlere yol açabilir. Sürekli ishali düzelmediği için değişen mama sindirim sistemindeki yararlı bakterilerin uyum sağlamasını zorlaştıracak, bu süreçte bağırsak duvarı dış etkenlere karşı daha zayıf kalacaktır. 
 
Kuru mamalara tam olarak vücudun uyum sağlaması 5 haftaya kadar uzayabilir. Dolayısıyla bu süreçte yapılan değişimler sürekli sindirim sistemini zorlayacaktır. Bu yönde önerim sindirim sistemi için uygun bir mama ve probiyotik takviyesinin en az 6 hafta kullanılarak sonucun gözlenmesidir. 
 
Bununla birlikte yaş mamaları da haftada 1-2 kutuyu 2 öğüne bölerek verebilirsiniz. Bu konuda gelişmeleri düzenli olarak bize tekrar bildirebilirseniz yardımcı olabilirim.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?