HepiSorKategori: BeslenmeKedim için yetişkin mama önerisi almak istiyorum
Profile photo ofberkay03aBerkay Akbudak 3 sene önce sordu

Merhabalar, Kedim için yetişkin mama önerisi almak istiyorum, ayrıca yaş mama hiç yemiyor sadece kuru mama ile besleniyor bunun için bişi yapabilirmiyim sakıncalı bir durum mu ?

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Mama önerisi noktasında öncelikle mamaların içeriklerini kıyaslamanızı öneririm. Et içeriği yüksek ve kaliteli kaynaklardan elde edilen mamalar hareketli bir kediye sahipseniz uygun olabilir. HepiPet üzerinde herhangi bir mama markası hakkında yorum yapmaktansa evcil hayvan sahiplerinin bilinçlenmesini amaçlıyoruz. Dostunuz farklı aromalara sahip mamalara alışabilir ve dilerseniz geçiş yapabilirsiniz. 
 
Yaş mama konusunda ise sevdiği kıvam ve aromayı bulmanız zor olabilir. Genellikle seviyor olsalar da yaş mama ile arası olmayan dostlarımız da var. Bu noktada farklı kıvamdaki yaş mamaları deneyebilirsiniz.

Kediler damak tatlarına düşkün ve biraz inatçı canlılardır. Mama değişiminden sonra kilo takibini yapmanızı ve genel sağlığını takip etmenizi öneririm. Tüy yapısı, ağız ve diş sağlığı, tuvalet düzeni mama değişiminden sonra doğrudan etkilenir. Bu noktadaki değişimleri değerlendirdiğinizde dostunuza hangi mamanın daha iyi geldiğini de kıyaslayabilirsiniz 🙂
 
Görüşmek üzere.

Toplam 1 kişiden 1 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?