HepiSorKategori: BeslenmeKedim idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor. Hangi mamayı kullanmalıyım?
Ayca ay 2 sene önce sordu

Merhabalar, kedim dişi kısır 8 yasinda idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor. Nd kısırlaştırılmış mama kullanıyorduk fakat Veterinerimiz hills c/d urinary mamaya geçmemizi söyledi. Nd markasi hills göre daha kaliteli değil mi

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Bahsettiğiniz 2 mama aslında farklı amaçla kullanılan mamalardır. Hill’s c/d üriner sistem rahatsızlıklarında tedaviye destek amacıyla kullanılabilir. Sadece veteriner hekim gözetiminde ve uygun görüldüğü sürece devam edilir. Sürekli beslenme için değil tedavi süresinde kullanılabilir ve sağlığına kavuştuğunda ihtiyacı olmayabilir.  
 
N&D ise içerdiği et oranı nedeniyle üst segmentteki mamalardandır. Şu an hekiminizin idrar yolu enfeksiyonuna yönelik bu şekilde bir önerisi varsa uymanızı öneririm. Ayrıca sıvı alımını arttırarak idrarın kesede birikmesini önlemenizi öneriyorum.
 
Sıvı alımı için yaş mamalar oldukça pratiktir. Kedinizin yiyebildiği son noktaya kadar sulandırarak verebilirseniz oldukça faydalı olacaktır. Günde 1 kutu kullanmanız uygun olabilir. Bu konuyu da hekiminize danışabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?