HepiSorKategori: BeslenmeKedim sürekli idrar yolları tıkanıyor
Melttem 3 sene önce sordu

Kedim erkek ve kısır 4 yaşında. Sürekli idrar yolları tıkanıyor. Sonda takılıyor. Özel mama advance kullanıyorum. Ama sorun sürekli devam ediyor. Kesin bir tedavi yöntemi var mi

Neko 3 sene önce yanıtladı

Brekkies ve sanabelle marka mamalarin Urinary cinsini tavsiye ederim kedim kısirlastrildiktan sonra cok sikinti cekti fakat bu mamalar sorunumu cozdu.sanabelle maddi olarak zorlarsa brekkies de gayet ayni etkiyi yaratir.ilaç mamalaridir. Veterinerinize mamayi aldiktan sonra haftada 1 ya da ayda 1 şeklinde mi vermelisiniz danışın.kediler normalde su icmeyi sevmezler oyuzden arada konserve mama da verebilirsiniz.su icmediklerinde kuru mamadaki besin birikip kristallenme yapiyor.kedi o an sondayla tedavi olsada sorun tekrar tekrar onunuze cikiyor.urinary mama kullanmalisiniz.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Kedinizin idrar yollarındaki tıkanıklığın sebebini ve buna yönelik mama seçimini öneriyorum. Ayrıca kedinizin sıvı alımının arttırılması gerekiyor. Yaş mama ile desteklemeniz faydalı olabilir. Bunun yanında kedi şelaleleri ile su içmesini arttırabilirsiniz.
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?