HepiSorKategori: BeslenmeKedimde idrar yolu enfeksiyonu olabilir
Profile photo ofgizemnursanalgizemnursanal 3 sene önce sordu

Merhaba bugün kedimi veterinere götürdüm. Tuvaletten her çıktığında miyavlıyor, idrarda kan veya zorlanma yok. Böbrekte taş veya idrar yolu enfeksiyonu başlangıcı olabilir, üriner mamaya başla ilaç tedavisi icin erken bence dedi. Siz ne düşünüyorsunuz ve hangi mamayı önerirsiniz normalde royal canin indoor kullandık en son ondan önce royal canin kitten kullanıyorduk sterilised e geçecektim bu ay ama bu sorun cikinca üriner bi mama arıyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
İdrar yolu problemleri ve böbrek problemleri çoğu zaman orta ve ileri yaşlarda karşılaştığımız problemlerden biridir. Genetik yatkınlıkların yanı sıra beslenme alışkanlıkları da bu hastalığa yatkınlığı arttırır. 
 
Önceliğiniz eğer idrar yollarında bir taş oluşumu var ise bu taşın içeriğine yönelik bir mamaya başlamanız olacaktır. Veteriner hekiminizin bu yönde yönlendirme yaptığını düşünüyorum. Bunun yanında dostunuzun su içme alışkanlığı oldukça kritik öneme sahiptir. Su içmesini teşvik edecek su şelalelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca haftada 2-3 kutu yaş mamayı sulandırarak vermeniz de faydalı olabilir.
 
Üriner sistemi destekleyici mamalar veteriner kliniklerinde satılan türdeki reçeteli mamalardır. Veteriner hekiminizin bu yönde bir öneri sunacaktır. 
 
Geçmiş olsun

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?