HepiSorKategori: BeslenmeKöpeğim çok hareketli ancak çok az yemek yiyor
denises 2 sene önce sordu

Köpeğim 1 yaşında bir rus finosu çok hareketli, sağlıklı gözüküyor ve çok enerjik. Sürekli oyun oynuyoruz. Bize geleli üç ay oldu geldiğinde şişmandı ve yemek yemiyordu hiç gezdirilmediği için kilolu olduğunu düşünüyoruz, şimdi kilo verdi düzenli olarak gezdiriyoruz ama hala iştahsız. Az yiyor özellikle biz evde değilken hiç yemiyor bu problemi nasıl çözebiliriz? Biz köpeğimizi çok seviyoruz sokağa atılacakken kurtardık onu, plansızdı yani. Ama sürekli veterinere de götüremiyoruz öğrenciyiz ne yapmamız lazım acaba? Artık gerçekten endişelenmeye başladım mutlu bir köpek çok seviliyor ama yemek yememesi bizi çok üzüyor. Ayrıca çok fazla tüy döküyor. Geldiği halinin ve şimdiki halinin fotoğraflarını koyuyorum. Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Attachments
1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle köpeğinizin iştahını yakından takip etmeniz önemli. Bu durum kimi zaman mevsimsel veya stres kaynaklı olabileceği gibi terk edilme korkusu da bu stres durumuna sebep olabilir. Köpeğinizin davranışlarında bir farklılık gözlemliyorsanız bu duruma psikolojik açıdan da yaklaşılması gerekebilir. 
 
Hızlı kilo vermesi köpekler için istenen bir durum değildir. Özellikle yemek yemediği için kilo vermesi kontrol edilmesi gereken bir süreçtir. Başlangıçta farklı mama markalarını denemenizi öneriyorum. Yaş mama da bu konuda teşvik edici olabilir. Çeşitli ödüller ve farklı lezzette mamalar ile yaklaşımını takip edebilirsiniz. 
 
Köpeğinizin yaşı dolayısıyla bir ağız ve diş problemi yaşaması ihtimaller dahilinde. Ağız kokusu, mama ısırmada zorlanma gibi belirtiler görüyorsanız bu durumda tekrar bize ulaşabilirseniz yardımcı olabilirim. Tüy dökülmesi konusunda hazırladığımız içeriğe bakabilirsiniz. Bir çok sebebi olabileceği gibi öncelikle beslenme değişikliği ile süreci takip etmek, sonrasında gerekli takviyeler ile desteklemek faydalı olabilir.
https://hepipet.com/kopeklerde-tuy-dokulmesi/
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?