HepiSorKategori: BeslenmeKöpeğim sürekli mama istiyor ve kakasını yemeye başladı
ezgi 3 sene önce sordu

Merhaba 2 aylık gece adında labrador bir oğlum var.Yaklaşık 1 haftadır bizimle Karma aşısı hariç bütün aşıları tamamlandı. 2 gün önce veterinere götürdüğümde purina fortiflora probiyotik verdi 3 gün sabah akşam yarım verin dedi.Köpeğim iştahlı bir şekilde içiyor fakat kullanmaya başladığından beri kakasını koklayıp yemeye başladı. Neden bunu yaptığını merak ediyorum.Daha önce kakasını koklayıp kaçıyodu. Gece 3,5 kg aldığımız petshop sabah akşam 4 kaşık mama yemesi gerektiğini söyledi.Ama devamlı mama arıyo sanki doymamış gibi.Ne kadar mama vermeliyim?Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 3 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Gecenin şu an kullandığı mamanın ismini ve verdiğiniz miktarı söyleyebilirseniz yardımcı olabiliriz. Dışkısını yemesi ise bazen sindirim problemleri dolayısıyla besinlerden yeterli emilimi sağlayamadığında görülebildiği gibi davranış problemi olarak da değerlendirilebilir. Ancak tavsiyem beslenmesi konusunda çok fazla kısıtlamadan aktivitesini arttırarak kontrol altında tutabilirsiniz. Ve günlük aktivitenin arttırılması dışkı yemeyi de engelleyebilir. Beslenmede yetersiz vitamin alımı da bu yönde bir sonuç doğurabiliyor. Daha iyi içeriğe sahip bir mamaya geçebilirsiniz.
 
Bunun yanında köpeğinizin parazit tedavilerini 1 ay geçtiyse yenilemenizi öneriyorum. Parazitler dolayısıyla emilim azalabiliyor. 
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?