HepiSorKategori: BakımKöpeğimi sadece süt ve ekmek ile besliyorum. Ne yapmalıyım?
mehmet alay 2 sene önce sordu

Köpeğimi sadece SÜT ve ekmek ile besliyorum şu anda yavru 8 haftalık ilerleyen dönemde sıkıntı olurmu

1 Yanıt
Buğra Öklen Veteriner Hekim 2 sene önce yanıtladı

Merhaba,
 
Öncelikle köpeğinize ekmek ve süt vermenizi önermiyorum. Yavru köpeklere uygun bulabileceğiniz mamalara geçiş yapabilirsiniz.  Yavru köpeklerin vücut ağırlığına göre düşünüldüğünde yaşlı köpeklerden daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar. Sürekli hareket eden, oynayan ve öğrenen yavru köpekler bu nedenle doğru ve dengeli beslenmelidir. Bu yüzden süt ve ekmek ihtiyacı olan hayati besinleri alması için yetersiz kalacaktır.
 
8 hafta , yaklaşık olarak yavru köpeklerin annelerinden ayrıldığı ve ilk kez katı yiyecekler yediği dönemdir. Beslenmeleri için kuru/ıslak mamalar veya her ikisi birlikte verilebilir. Öncelikle kuru mama ile beslenen köpek yavrularında yaş mama , çiğneme alışkanlığı kazabdırmak için önerilir.
 
Köpek yavruları günde yaklaşık dört öğüne ihtiyaç duyacaktır. Yavru köpeklerin hızlı metabolizmaları nedeniyle daha sık beslenmeleri gerekir. Öğün miktarları konusunda mamaların arkasındaki açıklamalardan destek alabilirsiniz. Merak ettiğiniz konularda veya porsiyonlama konusunda tekrar bize ulaşabilirsiniz. 
 
Unutmamalısınız ki yavru bir köpeğin doğru beslenmesi yalnızca dengeli ve sağlıklı bir fiziksel gelişimin desteklenmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda zihin ve nörolojik gelişimini de sağlayacaktır. 
 
Görüşmek üzere

Toplam 0 kişiden 0 kişiye bu cevap yardımcı oldu.

Bu cevap size yardımcı oldu mu?